FAQ – najczęściej zadawane pytania


najczęściej zadawane pytania

Jakie są zalety wirtualnego biura? / wirtualne biuro wady i zalety

Skorzystanie z usług wirtualnego biura, ma wiele zalet, które łączą się przede wszystkim z redukcją kosztów. Posiadanie własnego biura, wiąże właścicieli z szeregiem opłat, formalności oraz koniecznością zatrudniania pracowników. Wirtualne biuro natomiast oferuje:

  • Brak kosztów wynikających z utrzymania biura,
  • Znaczny Spadek kosztów związanych z wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom,
  • Możliwość szybszego wypromowania firmy,
  • Elastyczny wybór w kwestii lokalizacji,
  • Prestiżowy adres dla firmy, w centrum największych miast
  • Profesjonalna obsługa przez pracowników wirtualnego biura,
  • anonimowość prywatnych danych,
  • możliwość skorzystania z dodatkowych usług administracyjnych w każdym czasie.

Dla kogo wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na charakter wykonywanej działalności nie potrzebują fizycznie posiadać biura. Jest to opcja, która pozwala na zredukowanie niepotrzebnych kosztów.

Adres do rejestracji sprawdza się także w sytuacji, gdy osoba prowadząca firmę nie chce ujawniać innego adresu, ze względu na swoją prywatność, lub w przypadku działalności gospodarczej – nie chce łączyć sfery domowej z pracą. Wirtualne biuro daje możliwość zarejestrowania firmy w innej miejscowości. Może to przyczynić się do ułatwienia zdobycia środków na finansowanie. Firma pod prestiżowym adresem w większym mieście, ma również o wiele większe szanse na zaistnienie na rynku.

Wirtualne biuro jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy zawód wiąże się z częstymi wyjazdami. Jeżeli nie potrzebujesz stałego miejsca, ponieważ pracujesz w terenie, jest to bardzo komfortowe. Można również rozliczać całość kosztów związanych z takim biurem.

Wirtualne biuro, ze względu na elastyczność jaką proponuje, jest idealne dla freelancerów, ponieważ często też łączy się z powierzchnią co-workingową. Wirtualne biuro skierowane jest zarówno dla małych firm, jak i dla tych, którzy zdążyli już rozwinąć swoją działalność.

Wirtualne biuro czy się opłaca?

Wirtualne biuro to najtańszy sposób, by mieć prestiżową lokalizację dla swojej firmy bez konieczności wynajmowania lokalu i płacenia wysokiego czynszu. Dowodem na to są setki zadowolonych klientów, a także rozwój popularności tego typu, usług. Przedsiębiorca nie musi też zatrudniać pracowników do obsługi biura i sekretariatu. Wirtualne biuro to oferta, dla tych którzy myślą o rozwoju swojej firmy i posiadaniu oddziałów w innych miastach. Posługując się taką informacją np. na swojej stronie internetowej klienci mogą powiększyć swój zasięg działalności. Prestiżowa lokalizacja jest także jedną z największych zalet dla tych, którzy działalność dopiero rozpoczynają. Adres do rejestracji w centrach największych miast w Polsce daje szansę zaistnienia na rynku małych jak i globalnych przedsiębiorstw. 

Wirtualne biuro czy to legalne?

Wirtualne biuro to jak najbardziej legalne rozwiązanie, dla osób które nie potrzebują fizycznej siedziby, dla swojej działalności. Usługa jaką jest udostępnianie adresu do rejestracji jest w pełni zgodna z prawem. Skorzystało z niej już kilka tysięcy naszych, zaufanych klientów.