3 lipiec

Nowo powstała firma, a marketing online – jak temu sprostać?

Otwierasz swoją pierwszą firmę i próbujesz zyskać jak największą liczbę klientów, ale nie wiesz w jaki sposób to osiągnąć? Zastanawiasz się jak odnieść sukces, rozpoczynając swoją karierę jako przedsiębiorca? Jak nie popełnić błędu już na starcie? Czy istnieje metoda, aby poinformować szerokie grono społeczności o proponowanych przez Ciebie usługach w krótkim czasie, a ponadto zachęcić do skorzystania z Twojej oferty?

Odpowiedzią na nurtujące pytania jest coraz bardziej popularny marketing online. W poniższym artykule wyjaśnimy, na czym tak właściwie polega oraz jakich środków użyć, aby wspomniany marketing skutecznie promował Twoją firmę.

Jak zacząć?

Zadając sobie pytanie „jak zacząć?”, pomyśl o strategii marketingowej – to od niej powinieneś wystartować z budowaniem swojej marki. Posiada ona plan marketingowy, który zawiera opis konkretnych działań oraz terminy ich wykonania. Konieczne jest ustalenie grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć. Określ też zasoby finansowe, które możesz przeznaczyć na cele marketingowe. Ważne, abyś rozumiał aktualne potrzeby rynku i to do nich dostosował swoją ofertę.

Content marketing

Content marketing, czyli inaczej – marketing treści. Oprócz chwytliwych haseł reklamowych, warto spróbować zatrzymać potencjalnego klienta na dłużej, proponując mu ciekawe, intrygujące, a przede wszystkim publikowane regularnie treści. Ich forma nie musi przypominać czarnego tekstu na białym tle – mogą być to artykuły z załączonymi grafikami, webinary, filmiki, wykresy, prezentacje multimedialne i wiele, wiele  innych. Ich celem jest początkowo wzbudzenie zainteresowania, a w efekcie wypracowanie zaufania i lojalności klientów.

Przechodząc do konkretów – zaczynając marketing internetowy swojej nowo powstałej firmy nie możesz zapomnieć o takich elementach, jak:

Strona internetowa

Jest pierwszą rzeczą, którą sprawdza osoba zainteresowana Twoją ofertą. Musi zawierać niezbędne informacje, przejrzyście przedstawiać świadczone usługi oraz zyski dla potencjalnego klienta. Prowadząc stronę nie zapomnij o założeniu bloga oraz udzielaniu się w prasie branżowej, dzięki czemu zrealizujesz zasadę content marketingu.

Facebook

W dzisiejszych czasach z Facebooka korzysta każdy. Ten portal społecznościowy jest bardzo szybkim sposobem na dotarcie do dużego grona odbiorców, którzy udostępniają i lajkują dodawane przez Ciebie posty – dzięki czemu Twoja wiadomość przechodzi jeszcze dalej, umożliwiając poszerzenie zasięgu Twojej marki.

Lista mailingowa

Prowadząc stronę internetową oraz funpage na Facebooku pamiętaj o zapisach do listy mailingowej. Dzięki niej pozostaniesz z obserwatorami w ciągłym kontakcie. Będziesz mógł informować o nowych ofertach i atrakcyjnych promocjach.

Bezpłatny dodatek

Dużo więcej chętnych do listy mailingowej zgłosi się, kiedy zaoferujesz bezpłatny dodatek – może to być dostęp do artykułów specjalistycznych, webinariów, konsultacji telefonicznej czy ebooka.

Początek drogi z marketingiem online zawsze wydaje się przerażający. Wyżej opisane sposoby poruszania się wewnątrz wirtualnych zawartości powinny nieco Cię uspokoić. W artykule poruszone zostały tyko jedne z najbardziej rozpoznawalnych form reklamy, a my tym samym zachęcamy do głębszego zaprzyjaźnienia się z marketingiem treści – warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.