4 Listopad

9 pytań pomocniczych czy twój biznes wypali

Czy jesteś gotów, aby prowadzić firmę?

Wiesz już, że chcesz otworzyć swój własny biznes, odłożyłeś pieniądze, chcesz wystartować, a zastanowiłeś się, czy Twój pomysł przyjmie się na rynku?

Poniżej przedstawiamy kilka pytań, które utwierdzą Cię w przekonaniu, czy jest to właściwy moment i miejsce. Jeśli odpowiedzi na poniższe pytania będą negatywne, to spójrz na swój pomysł z innej perspektywy, “świeżym okiem”, dopracuj plan. I najważniejsze: nie poddawaj się! Spełniaj marzenia!

  1. Dlaczego chcesz otworzyć swój własny biznes?

znak zapytania znak drogowy

  1. Jakie produkty/usługi będziesz sprzedawać i czy jest na nie popyt?

Produkt/usługa przede wszystkim musi być dopracowana, oszlifowana, gotowa do zakupu. Klient musi wiedzieć, że to, co kupuje jest najlepsze na rynku, a cena jest adekwatna do jakości.

  1. Kto będzie Twoim Klientem?

Opisz dokładnie kto jest Twoją grupą docelową, wtedy łatwiej będziesz sprzedawać. Dzięki opisaniu idealnego Klienta będziesz bezproblemowo kierować swoje produkty do odpowiedniej grupy i poprzez odpowiednie drogi (np. łatwiej określisz, w których social media się udzielać)

  1. Czy zapoznałeś się z konkurencją?

Oceń, czy Twój produkt/usługa jest na tyle dobra jakościowo, kreatywna i nietuzinkowa, że przebijesz się przez konkurencję, która wiadomo – nie śpi.

  1. Czy jesteś gotowy zaangażować się w firmę?

Własna firma to ciężka praca, lecz bardzo satysfakcjonująca. To nie jest Twoje nowe hobby, ale pomysł na życie, który wymaga dobrej organizacji, kreatywności i samodyscypliny. 

  1. Czy mam pieniądze na rozpoczęcie działalności?

Wiadomo nie każdy posiada zasób gotówki, który może zainwestować w swoją nową firmę. Poszukaj dofinansowań, konkursów. Jest tego naprawdę dużo (odwiedź naszego facebook’a, zamieszczamy tam linki do dofinansowań, wydarzeń może coś Ciebie zainteresuje) Mimo pieniędzy “z zewnątrz” warto także odłożyć pewną kwotę na rozkręcenie (kupno wizytówek, domeny, reklamy)

  1. Czy pomysł na biznes oparty jest na pasji?

To wiele ułatwia, wtedy Twoja praca staje się przyjemnością, a nie przykrą codziennością. Jeśli mimo obaw nie możesz doczekać się rozpoczęcia pracy, poświęcasz się jej (oczywiście z umiarem), czujesz się w swojej pracy jak przysłowiowa ryba w wodzie, to jest właśnie to! Praca=pasja=sukces. 

  1. Czy dasz radę przebrnąć przez biurokrację?

Nie musisz wychodzić z domu, aby założyć swoją firmę, wystarczy odpowiednia wiedza i przez Internet jesteś w stanie w jeden dzień założyć działalność. Jeśli nie czujesz się na siłach i przerasta Cię stos papierów możesz powierzyć tę sprawę nam. Z naszą pomocą i opieką zarejestrujesz działalność lub spółkę. A jeśli chcesz zminimalizować koszty, to udostępnimy Tobie prestiżowy adres i wykwalifikowaną Asystentkę, która zajmie się bieżącymi sprawami biura. 

  1. Czy jesteś wystarczająco cierpliwy, aby odnieść sukces?

Nie od razu Rzym zbudowano. Pierwsze zyski i sukcesy mogą pojawić się już po kilku tygodniach prowadzenia firmy, ale także po kilku miesiącach, Nie zrażaj się. Wytrwale dąż do celu, bądź skrupulatny, nie idź na skróty. 

A teraz – działaj! Powodzenia!

Naszym zdaniem


Sara Nowak

Ważnym jest, aby wiedzieć czego się chce. Mieć pomysły na biznes to jedno, ale założyć firmę to już inna bajka. Potrzeba dużo samodyscypliny i energii, aby wdrożyć swoje marzenia w życie. Często widzę tzw. słomiany zapał u ludzi, którzy chcą otworzyć coś własnego, który ostyga w momencie zmierzenia się z urzędami, czy innymi instytucjami. Moja rada: nie poddawać się, zbadać rynek, zapoznać się z urzędami, dokumentami, rozeznać się w temacie dofinansowań, szkoleń i powoli działać. Najważniejsze to znaleźć kogoś, kto w tym wszystkim pomoże, szepnie dobrą radą i wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *